Mistrovské utkání                                                                            XIX. kolo                                                                neděle 20. 4. 2014

MFK CHRUDIM                                      2   :   9                              FK VIKTORIA ŽIŽKOV

(2  :  3)
SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Adámek, Kuta, Šindelář, Bureš, Kopecký D., Javůrek, Horečka, Holeček, Thér

MFK CR „červení“ –  Kopecký O., Valenta, Modráček, Procházka, Novák, Růžička, Pilařová, Eliáš, Tajzler, Secký, Rejfek

Branky: Šindelář, Holeček

Úvod utkání vyšel lépe „žlutým“. Prvních 15´ jsme dominovali na hřišti, vstřelili jsme 2 branky a všichni byli spokojení. Jenže, v dalších minutách zápasu převzali otěže zápasu chlapci ze Žižkova, my jsme hráli až moc individuálně, nebyli jsme si schopní pořádně přihrát a soupeř se tak hlavně díky naším zbytečným ztrátám dostával do zakončení, kdy hned ve dvou případech byl úspěšný.
Ve druhém poločase byli „žlutí“ herně lepším týmem, drželi jsme míč častěji na kopačkách, několikrát jsme si míč i 5 – 6 x vyměnili, ale naše přechodová fáze nebyla dobrá. Hlavní chyby byly v předfinálních i finálních přihrávkách, kde jsme byli velmi nepřesní. V individuálních akcích jsme nás brzdila hlavně rychlost v rozhodnutí v následném provedení.
Na druhé partě byla vidět velká snaha, ale proti nebezpečnému soupeři to bylo málo. Největší problém nám dělal opět přechod do útočné poloviny, kdy jsme nebyli po delší časový úsek schopni udržet míč pod svou kontrolou. Šance jsme tak měly převážně z individuálních průniků.
Po změně stran začala postupně uvadat veškerá chuť, vytrácel se pohyb a tím pádem vázla kombinace.
Brankových příležitostí jsme měli poskrovnu a sebevědomější hosté nás několikrát zaslouženě ztrestali.
Soupeř hrál jednoduše, před naší brankou byl důraznější a to byl velký a rozhodující rozdíl.

Mistrovské utkání                                                                             XVIII. kolo                                                                 neděle 13. 4. 2014

FC HRADEC KRÁLOVÉ                                              26   :   1                                           MFK CHRUDIM

(17  :  1)
SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Adámek, Bureš, Šindelář, Modráček, Kopecký D., Rejfek, Kulhavý, Secký, Javůrek, Kuta

MFK CR „červení“ –  Valenta, Novák, Procházka, Venzara, Růžička, Eliáš, Pilařová, Thér, Holeček, Tajzler, Kopecký O.

Branka: Kopecký D.

Kvalita byla jednoznačně na straně domácích. Hradečtí byli po celé utkání ve velkém pohybu, velmi rychle a přesně kombinovali, na což jsme absolutně nestíhali reagovat. Naše snaha o zaútočení většinou končila na druhé či třetí přihrávce, či nevydařeném obejití protihráče, nezvládali jsme rychle vyhodnocovat jednotlivé mikro-situace. Byli jsme po většinou ze čtyř poločasů pod neustálým tlakem a většinou jsme si vydechli až tehdy, když jsme šli pro míč do naší sítě. Byl to zkrátka kolotoč …

Mistrovské utkání                                                                            XVII. kolo                                                                     neděle 6. 4. 2014

MFK CHRUDIM                                                      5   :   10                                         FK BAUMIT JABLONEC

(2  :  4)

SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Tajzler, Kopecký O., Bureš, Procházka, Plíšek, Růžička, Pilařová, Eliáš, Holeček, Thér, Novák

MFK CR „červení“ –  Adámek, Kopecký D., Šindelář, Modráček, Rejfek, Horečka, Kuta, Javůrek, Sýkora, Secký

Branky: Holeček 2x, Pilařová, Javůrek, Kopecký D.

Prvních 10´ mužstvo „žlutích“ nezačalo vůbec špatně, hrálo se převážně na polovině Jablonce, byli jsme v dobrém pohybu, nějaké náznaky, možnosti jsme také měli, bohužel do vyložených šancí jsme se dostávali velmi těžko. Jablonec se pomalu, ale jistě dostával do tempa, začala se mu dařit kombinace, vytvářeli si šance a ve 13´ se dostali do vedení po naší hrubé individuální chybě. Po této brance jsme se toho jako tým již mnoho nepředvedli a zelenočerní nás do konce poločasu přehrávali a zaslouženě vsítili i druhou branku. Na druhou stranu se mi velmi líbili individuální výkony Eliáše s Růžičkou.

Stejně jako "žlutí" tak i "červení" zaskočili Jablonecké aktivní hrou, bylo nás plné hřiště, zaslouženě jsme vedli o dvě branky a utkání bylo jen v naší režii. To bylo to hezké, to špatné se začalo odehrávat v druhé polovině prvního poločasu. My jsme nepochopitelně přestali hrát, začali jsme být velmi pasivní, následkem toho byla kontaktní branka a nakonec jsme mohli být rádi, že hosté dokázali "jen" vyrovnat.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v ofenzivnějším rozestavení s cílem ovládnout střed hřiště a postupnou kombinací si vytvářet šance. „Žlutí“ měli naše pokyny maximálně tak v hlavě, soupeř nás přehrával, vsítil nám dvě branky, pak jsme si asi řekli, že by bylo dobrý, kdybychom začali běhat a dělat to co jsme si řekli. Podařil se nám obrat, od 10´ - 20´ jsme byli na hřišti jenom my, pak jsme opět ale inkasovali lacinou branku, což nás srazilo do kolen a už jsme se nedokázali zvednout.

„Červením“ se dařilo jen z části, prostředek hřiště jsme z větší části měli pod kontrolou, bohužel abychom kolikrát hru zrychlili nějakou zajímavou přihrávkou  tak jsme spíše volili přihrávky dozadu s naším brankářem – tam chlapci zápasy nevyhrajeme !!! Tlak jsme si tedy žádný velký nevytvořili, v útočné fázi nám chyběla podstatně větší kreativita, vhodný doplňující pohyb dalších hráčů, častější střelba, chtěli jsme kolikrát hrát až do branky, ale Barcelona ještě nejsme.

Mrzí mě branky, které jsme inkasovali, protože takové góly, které jsme schopní soupeřovi nabídnout, se jen tak nevidí. Hlavně díky těmto chybám jsme se sami připravili o lepší pocit z celkového našeho projevu a s tím spojený výsledek utkání !!!

Mistrovské utkání                                                                           XVI. Kolo                                                                sobota 30. 3. 2014

FK KOLÍN                                                                                  2   :   4                                                             MFK CHRUDIM

(1  :  2)

SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Tajzler, Bureš, Procházka, Plíšek, Růžička, Horečka, Eliáš, Holeček, Sýkora, Novák

MFK CR „červení“ –  Adámek, Kopecký O., Kopecký D., Šindelář, Secký, Kuta, Pilařová, Thér, Javůrek,                                                                                              Rejfek

Branky: Kuta, Javůrek, Rejfek, Holeček

Zápas se hrál na velmi nerovném hřišti, které rozhodně nebylo důstojné pro odehrání zápasu nejvyšší žákovské soutěže. I přes tuto komplikaci jsme se po celé utkání snažili hrát kombinačně, bohužel většina našich akcí končila již třetí či čtvrtou nepřesnou přihrávkou. Na to se mnozí naši hráči rozhodli reagovat individuálně a naše hra se na obou hřištích zakládala spíše na individuálních dovednostech hráčů, což domácím dělalo nemalé problémy. Soupeř nám po celé utkání dělal velké problémy svojí kombinační hrou vzduchem, ale naše pozorné obrany v čele s brankáři si ve většině případů dokázaly poradit. Chlapci se slečnou makali, dřeli, všichni do jednoho nechali na hřišti srdce a odměnou jím bylo zasloužené vítězství, které jsme si mohli po předešlých dvou nezdarech opět vychutnat.

Přípravné utkání                                                                                                                                                                      neděle 9. 3. 2014
               FC Slovan HB / FC Vysočina Jihlava U12                     x                           MFK Chrudim

O 2 dny později jsme zajížděli k poslednímu přátelskému utkání do Havlíčkova Brodu, kde na nás kromě domácího celku, čekal také tým Jihlavy.
Proti týmu „červených“ nastoupili, o rok mladší kluci z Jihlavy, kteří nám svým aktivním pohybem, důrazným napadáním, dělali hlavně v prvním poločase nemalé problémy. My jsme byli pomalí jak s míčem, tak hlavně bez, hrozně dlouho nám trvalo u některých hráčů, než se začali správně pohybovat po hřišti, což byla příčina naší rozvíjející se nepřesné kombinace (nebylo kam přihrát – stály jsme ve špatných prostorech). Jen díky velmi dobře hrajícímu Formáčkovi, podporovaného Javůrkem a Šindelářem jsme první poločas „přežili“ bez většího brankového přídělu.
Do druhého poločasu kluci nastoupili proti domácím hráčům, kde svůj herní propadák dokázali naštěstí napravit. Po celou „třicetiminutovku“ chlapci byli v dobrém pohybu, měli jsme střed hřiště, ze kterého se odvíjela většina našich akcí. Střelecky produktivní (kromě Formáčka) dokázala být i naše nová akvizice Tomáš Slavík z Rosic, kterému se podařilo vstřelit 2 branky.
Naše druhá parta odstartovala své představení proti stejně starým klukům z Brodu. Hrál se vyrovnaný první poločas s gólovými příležitostmi na obou stranách, rozdíl byl ale v proměňování. Domácí sázeli na rychlé brejky, ve kterých byli třikrát úspěšní. My jsme bohužel ani jednu z 9 střel nedokázali usměrnit do sítě.
Ve druhé části utkání se nám pohyb a technickou vyspělost šikovných kluků z Jihlavy podařilo eliminovat.
Kluci pochopili, že včasným přistupováním, důrazem a dobrou hrou tělem bude mít soupeř s námi problémy, což se také potvrzovalo v následujících minutách. Soupeře jsme přehrávali, vytvářeli si mnoho brankových možností, ve kterých jsme si kromě 3 zářezů do soupeřově sítě, připsali také 6 střel přesně mimo branku.
Dnešní utkání nám opět tedy ukázalo velké výkonnostní rozdíly mezi našimi hráči.
Na co narážím ? Na hráče apelujeme, aby se snažili hrát kombinačně, ve vhodných situacích individuálně, ale jestli se nám neustále opakuje, že veškeré naše útočné snažení končí u pořád stejných hráčů, nemůžeme být nikdy úspěšní !

Přípravný miniturnaj                                                                    Pardubice - UMT                                                                 pátek 7. 3. 2014

V pátek jsme se zúčastnili velmi kvalitního přátelského miniturnaje za účasti domácího celku FK Pardubice, FK Náchod a FC Hradec Králové. Hrálo se klasickým žákovským systémem 7 + 1 na dvou hřištích zároveň, 2 x 20 min. Čekalo nás tedy 120´ fotbalu a všichni jsme byli zvědaví, jak si v daných utkáních obstojíme.
První utkání jsme sehráli proti Pardubicím. První poločasy byly z naší strany diametrálně odlišné. Zatímco parta Romana Pouče byla jednoznačně lepším týmem, mužstvo Lukáše Adámka bylo jen důstojným „sparing-partnerem“ pro domácí. Za celou dobu jsme nevystřelili na branku a první půlka zápasu tak měla pro „žluté“ spíše kondiční charakter.
Ve druhých poločasech „červení“ pokračovali v dobrém výkonu, „žlutí“ byli již kvalitnějším protivníkem a můžeme tak litovat, že polovina kluků v prvním poločase ještě spala, hra, tím i výsledek se mohla hodnotit ještě lépe.
Utkání, které musíme hodnotit jako jedno z našich nejvydařenějších v celé zimní přípravě, jsme odehráli proti mužstvu z Náchoda. Na šance vyrovnané, na střely statistiky hovoří lehce pro Náchod, kvalita v zakončení ovšem pro nás. Obě naše party musím pochválit za velmi líbivý fotbal, kterým jsme se v tomto utkání prezentovali, oporou nám také byli naši oba brankáři a já jen věřím, že na herní projev v tomto utkání budeme navazovat v co nejvíce zápasech v těžké jarní sezóně. Je vidět, že když chlapci mají chuť, podpořenou velkým herním odhodláním, můžeme zvládnout i jiná těžké utkání.
V posledním zápase jsme se střetli s mužstvem z Hradce.
Mužstvo „červených„ pokračovalo, jak v prvním tak i ve druhém poločase v dobrých výkonech, bohužel tým „žlutých“ si vybralo po celý zápas možnost B, čímž si akorát degradovali skvělý výkon proti Náchodu a nám trenérům tak pokazili příjemné pocity z předešlých vystoupení.

SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Adámek, Procházka, Plíšek, Novák, Kopecký, Pilařová, Eliáš, Holeček, Rejfek, Secký

MFK CR „červení“ – Pouč, Modráček, Šindelář, Thér, Kuta, Tajzler, Horečka, Růžička, Javůrek, Formáček

Přípravné utkání                                                                                                                                                                      neděle 9. 3. 2014

SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Adámek, Procházka, Plíšek, Holeček, Růžička, Horečka, Kopecký, Rejfek, Thér, Novák

MFK CR „červení“ – Pouč, Mašek, Modráček, Šindelář, Eliáš, Kuta, Javůrek, Formáček, Tajzler, Slavík, Secký

Přípravné utkání                                                                                                                                                                    sobota 1. 3. 2014
MFK Chrudim                                 x                                    FK Čáslav

K dalšímu utkání k nám přijela Čáslav.
Mužstvo „červeních“ nezačalo své utkání zrovna nejlépe, sice dopředu jsme nebezpeční byli, ale směrem dozadu jsme pořádali den otevřených dveří. Absolutně nám nefungovalo zajišťování obou obránců, pozdě jsme přistupovali k hráčům, hráči z Čáslavi tak měli mnoho času a vytvořili si 3 velké šance, které naštěstí neproměnili. Po těchto příležitostí soupeře se kluci srovnali, dařila se nám kombinace a šance přibývali, dvě z nich byli proměněny Eliášem a Javůrkem. Druhý poločas byl již jen hrou „kočky s myší“. Veškeré zajímavé možnosti se odehrávali před brankou soupeře. Kluci hráli s chutí, věřili si v situacích 1 na 1, správně a rychle řešili situace v přečíslení, měli jsme dobrý a účelný pohyb takže jsme s naším představením mohli být potěšení.
„Žlutí“ kamarádi měli po celé utkání také velmi výraznou převahu. V prvním poločase jsme měli největší problém v útočné fázi, za 30´ jsme z množství šancí dokázali proměnit jen dvě. V poločase druhém jsme přidali na důrazu (všem příkladem byl Miloš Rejfek, který i přes krev na jeho rtech, dál neohroženě bojoval makal a dřel), větším pohybu bez míče, byli jsme rychlejší v práci s míčem a kvalitnější před brankou.
V celkovém hodnocení můžeme být jak s hrou tak s počtem vstřelených branek (12) spokojení.

SESTAVY:

MFK CR „žlutí“ – Adámek, Procházka, Bureš, Šindelář, Kuta, Pilařová, Kopecký, Rejfek, Thér, Tajzler

MFK CR „červení“ – Pouč, Novák, Modráček, Horečka, Eliáš, Růžička, Javůrek, Holeček, Secký

Přípravné utkání                                                                                                                                                              sobota 22. 2. 2014

FC Graffin Vlašim                                    x                                    MFK Chrudim

K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Vlašimi, účastníkem ČFL skupiny A.

Utkání hrané 2 x 40 min. na UMT menších rozměrů (šířka 50 m) v rozestavení 10 + 1 bylo velmi zajímavé od první do poslední minuty.

Prvních 5´ utkání patřil domácím borcům, kteří nás ihned po naší rozehrávce zatlačili k naší brance a vytvořili si dvě, velmi zajímavé možnosti, ovšem bez úspěchu. Příčinou tohoto špatného vstupu, byla naivní hra našich obránců v našem pokutovém území, kde jsme se snažili hrát jako Barcelona. V 6´ jsme se hned z prvního našeho útoku prosadili zásluhou Martina Horečky, který otevřel skóre střelou z vápna. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Útoku obou týmů, ale většinou končívali před pokutovým území obou soupeřů. V 15´ jsme chybovali v rozehrávce, soupeř hned srovnal. O pět minut později jsme poslali na hřiště čerstvější síly a dalších 20´ patřilo jednoznačně nám. Zkvalitnili se nám střed a kraj zálohy a brankové příležitosti na sebe nenechali dlouho čekat. Ve 32´ uprchl s míčem po levé straně D. Kopecký, před brankou prokazuje dobrý výběr místa Miloš „Forrest“ Rejfek a s přehledem zakončuje. O pár desítek vteřin  to samé předvedl Formáček, tentokrát z pravé strany a adresátem přihrávky není nikdo jiný než Rejfek a zvyšujeme na 3:1. V tuto chvíli na hřišti určuje tempo jen naše mužstvo a další branka přichází ve 38´ opět po akci z levé strany, kdy Rejfek nachází Pšeničku, který střelou k tyči zvyšuje již na rozdíl tří branek. Po ojedinělém útoku domácích opět zbytečně inkasujeme, kdy domácí hráč přehazuje našeho špatně postaveného brankáře.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, během chvilky jsme si vytvořili několik vyložených šancí, ale ani jednou jsme neproměnili. Domácí nás samozřejmě zákonitě potrestali, kdy jsme byli až moc nedůrazní v našem vápně a soupeř snižuje. V 52´ se po chybě domácího brankáře prosadil pěknou střelou k tyči Javůrek, o 3´ později se po akci Brychnáče prosazuje Rejfek, který vsítil svůj první hattrick v životě. Poté celková úroveň hry upadla, bylo k vidění mnoho nepřesností na obou stranách a tak se přítomný fanoušek spíše nudil. Po špatných 15´ jsme se konečně v kombinaci uklidnili, zpřesnili a začali být opět nebezpečným protivníkem. V 72´ soupeř snižuje opět díky naší špatné rozehrávce brankáře na 6:4, ovšem Formáček doslova „vymotal“ hráče na pravé straně a prudkou ranou ke vzdálenější tyči uzavírá skóre na krásných mládežnických 7 : 4. Střelecké pokusy 19:8 v náš prospěch.

Jsem velmi spokojený s naším pohybem po hřišti. Během hry jsme několikrát schopní využívat celou plochu, v určitých okamžicích hrajeme i velmi pohledný postupný kombinační fotbal, což musí každého z přítomných bavit. Další důležitou věcí je, že máme v mužstvu mnoho individualit. Branky, námi vstřelené, nejsou náhodné a vznikají hlavně díky skvělým technickým dovednostem našich hráčů.

Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům, kteří mě pomohli s dopravou a zvláštní dík za výkon patří Markovi Eliášovi, který si vysloužil pochvalu i od domácího p. trenéra. Velmi příjemně mě překvapil i Honza Modráček.